Profesjonalny gabinet groomerski - Warszawa Informacja - Warszawa, Praga
Towarzystwo Weterynaryjne - Groomer
Groomer - Salon Pielęgnacji Zwierząt
ul. Kijowska 11, 03-743 Warszawa
tel. (22) 22 687 00
kom. 510 00 67 68

pon - pt: 10:00 - 20:00, sob - nd: 10:00 - 15:00
Udostepnij:

Co to jest grooming ?

Zapewne każdy właściciel pupila choć raz usłyszał słowo grooming.Czy wiemy jednak, jak szerokie jest to określenie i co się pod nim kryje? Czy tylko trymowanie i strzyżenie sierści naszych zwierząt? Czym zajmuje się groomer?

Grooming to szeroko pojęta pielęgnacją zwierząt. Zawód ten znany jest w wielu krajach świata, natomiast w Polsce zaczyna dopiero "raczkować". Powszechnie opinia jest taka, że groomer to osoba zajmująca się profesjonalnie kosmetyką i stylistyką psich fryzur. Nie do końca jest to prawda. Groomerzy nie tylko przycinają sierść psów i kotów różnych ras, ale zajmują się również trymowaniem, myciem, czyszczeniem uszu, usuwaniem insektów i wieloma innymi zabiegami pielęgnacyjnymi. Do tego celu wykorzystują cały szereg specjalistycznych przyrządów przeznaczonych dla różnych gatunków i ras zwierząt.
Jeśli chodzi o zakres usług groomerskich w podziale na gatunki zwierząt to niewątpliwą ciekawostką jest fakt, że groomer'zy zajmują się również pielęgnacją i strzyżeniem np. koni, czy królików.
Z uwagi to, że praca groomera dotyczy zwierząt, oczywiste jest, że nie każda osoba może ten zawód wykonywać. Predyspozycje niezbędne do tego, aby można było zostać groomerem to z całą pewnością: miłość do zwierząt, "spokój ducha i ciała" oraz umiejętność komunikacji nawet z trudnymi zwierzętami. Pamiętać należy również o konieczności posiadania ponad przeciętnych zdolności manualnych i artystycznych, co pozwala nadać dziełu groomerskiemu ten jedyny i niepowtarzalny charakter.

Ważną rzeczą jest przyzwyczajanie zwierzęcia od szczeniaka do przyszłych zabiegów pielęgnacyjnych, które często mogą trwać nawet kilka godzin. W późniejszym czasie zaoszczędzi to naszemu pupilowi jak i nam samym niepotrzebnego stresu i rozczarowań. Wykonywanie podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych możemy rozpocząć już od 2 lub 3 miesiąca. Przyzwyczajamy w ten sposób zwierzę do widoku narzędzi oraz dźwięków jakie pojawiają się w salonie groomer'skim. Dzięki temu świat grooming'u stanie się dla zwierzaka zupełnie naturalny.

« Powrót